Nejbezpečnější autosedačky pro nejmenší děti

Když jsme na facebooku přinesli tipy na autosedačky, které zvítězily v letošním dTestu, vyvolalo to  velký zájem. Protože většina vašich dotazů míří na sedačky pro nejmenší děti, rozhodli jsme se jim dnes věnovat podrobněji.

Vzali jsme výsledky nejen zmiňovaného dTestu, ale také letošního testování ADAC, pročetli zkušenosti rodičů u nás i v zahraniční a podívali se na vlastnosti jednotlivých produktů. Výsledkem je následující přehled sedaček pro nejmenší děti.

Absolutní vítěz

kiddy

Jak časopis dTest, tak německý ADAC se shodly na vítězi testu – sedačce Kiddy Evo-Luna i-Size se základnou. Jde o klasické vajíčko pro děti od narození do 13 kg, které je homologováno podle nové směrnice i-Size (R 129) a testováno tedy i na boční náraz (sedačka má kvůli tomu speciální boční výztuhy, které chrání dítě).
poziceTuto sedačku doporučujeme především rodičům, kteří chtějí pro své dítě maximální bezpečí a zároveň podnikají s dítětem časté a delší cesty. Oproti jiným sedačkám má totiž lamelový rošt, díky němuž může dítě za jízdy ležet v natažené poloze a šetřit tak páteř, která je u novorozenců obzvlášť citlivá. Ohnuté nožičky mohou u běžných sedaček  tlačit na žaludek a plíce, což dítěti ztěžuje dýchání.
Rošt navíc absorbuje otřesy a zajišťuje rovnoměrné provětrávání, aby se děťátko nepotilo a při nehodě působí jako tlumící prvek, snižující zatížení dítěte.

Vysoká bezpečnost za skvělou cenu

joie

Každé dítě si zaslouží dokonalé bezpečí. Pokud patříte k rodičům, kteří mají hlouběji do kapsy, nemusíte zoufat. Jak ukázaly výše zmiňované testy ADAC a dTest, existuje i sedačka, která poskytuje téměř srovnatelnou ochranu a přitom ji lze pořídit za přibližně třetinovou cenu. Řeč je o Joie i-Gemm 2016.
Stejně jako v předchozím případě jde o sedačku typu vajíčko, která je homologovaná podle směrnice i-Size. Sedačku je možné připoutat bezpečnostním pásem nebo dokoupit základnu Isofix. Za zmínku však stojí, že s běžnými pásy je tato sedačka o něco bezpečnější než při použití základny.

besafe

Stejně tak neuděláte chybu ani v případě, kdy se rozhodnete pro Besafe iZi Go Modular i-Size. Opět jde o sedačku typu vajíčko, která má homologaci i-Size a bezpečnost ještě o něco málo vyšší, než předchozí Joie. I v tomto případě platí, že při dokoupení isofixové základny jde bezpečnost mírně dolů z důvodu menší stability.

1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *